Glasbena šola Fran Korun Koželjski od 23. do 26. aprila 2026 gosti 7. mednarodno tekmovanje harfistov, ki ga v sodelovanju z glasbeno šolo organizira Društvo harfistov Slovenije. Na tekmovanje se je prijavilo 130 harfistov, starih od 7 do 30 let, iz 17 držav.
Prijavljeni tekmovalci v Velenje prihajajo iz vse Evrope, pa tudi iz Južne Koreje, Jordanije, Tajvana, Turčije, Ukrajine, Rusije in Združenega kraljestva. Med 130 udeleženci tekmovanja bo 59 slovenskih harfistov in harfistk.
Društvo harfistov Slovenije je v soorganizaciji z Glasbeno šolo Fran Korun Koželjski Velenje tekmovanje prvič organiziralo leta 2007. Projekt sta zastavila dolgoletni predsednik društva in njegov ustanovitelj Dalibor Bernatović ter ravnatelj Glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje Boris Štih.
Sledila so tekmovanja v letih 2010, 2013, 2016, 2019 in 2023. Že prvega tekmovanja se je udeležilo 73 tekmovalcev iz šestih držav, od takrat pa se tekmovanje ves čas povečuje in je dobilo veljavo pomembnejšega tekmovanja v tem evropskem prostoru.
Rezultati tekmovanja v kategoriji F - (1. etapa):
Pridružite se naši glasbeni družini
Ste pripravljeni začeti svojo glasbeno pot? Vpisi za šolsko leto 2026/2027 se odprejo maja.











